czwartek, 8 sierpnia 2013

GroovyFX

Ten post jest totalnie bezwartościowy pod względem merytorycznym, ale co tam, raz się żyje :)
Przeglądając sobie otchłań internetu natknąłem się na dość ciekawy projekt, i ze względu na to że temat FX'ów był tu poruszany w chyba wszystkich postach, szkoda mi było o tym nie napisać.
Tym projektem jest GroovyFX - poziom słodkości tej nazwy jest równy poziomowi słodkości kotków z tych wszystkich fajnych obrazków.
Ale wracając do samego Groovego, to dopiero teraz zobaczyłem jak w tym się w ogóle piszę, i wygląda to genialnie. Nie chce się napalać ale ten język jest stworzony do pisania okienek :) Źródło zwykłego okienka wygląda tak(kod sobie pożyczyłem z głównej strony projektu):
Od strony samej technologi, to twórcy piszą że nasz kod w GroovyFX będzie łatwiejszy do zrozumienia i utrzymania, i patrząc na ten prosty przykład, trudno się nie zgodzić. GroovyFX nie odstaje niczym od JavaFX(przynajmniej tak piszą), więc trzeba spróbować.Nie pozostaje nic innego jak napisanie czegoś w tym Groovym.

1 komentarz:

  1. Ogólnie nie wygląda źle, ale szału też raczej nie ma. W JavaFX czy nawet Swingu proste Hello World ma podobną złożoność.

    OdpowiedzUsuń